Maizl József
Diplomamunkáját a KFKI-ban készített „Függvények numerikus integrálása Newton–Coates-formulával, és beprogramozása az Ural-1 számítógépre” címmel.
1967 közepéig a Kohó- és Gépipari Minisztérium (KGM) ELLIOTT 803B számítógépére készített – matematikai modellezést is igénylő – kohászati alkalmazási rendszereket (rendszerszervező: Dr.. Ujlaky Tamás).
1986 végéig az Infelorban, a Számítástechnikai Kutató Intézetben (Számki) és a Számítástechnika Alkalmazási Vállalatnál (Számalk) osztályának feladata egy Célszámítógép (C1) tervezése, működőképes szimulációjának elkészítése egy másik számítógépen, illetve team-tagként részt vett teljes tervezésben. Később főosztályának feladata előbb az Államigazgatási Számítógépes Szolgálat (ÁSZSZ) számítóközpontok és az üzemeltető, karbantartó szervezet létrehozása, majd a Számki ESZR R36 számítóközpont üzemeltetése, valamint az Országos Számítógéptechnikai Vállalattal (OSZV) együttműködve az ESZR gépek alapszoftverrel való ellátása. A Rendszerfejlesztési Igazgatóságon (7 főosztály 250 munkatárssal) feladatai: ESZR és MSZR rendszerek integrálása az installáció előtt; szoftver kereskedelem és karbantartás; referencia alkalmazások kifejlesztése, valamint a Számki számítóközpont üzemeltetése.
Időközben két évig az Irányítási Problémák Nemzetközi Tudományos Kutató Intézetében (MNIIPU), Moszkvában volt, tudományos főmunkatárs. A kutatási téma: „A számítógép hálózatok, és alkalmazásuk.”
1990 tavaszáig az ÁSZSZ informatikai igazgatóhelyettese volt, Nyíry Géza irányításával.
1995 őszéig, mint a HUNGAROCAMION Rt. szervezetfejlesztési és informatikai szakigazgatója feladata volt (világbanki hitelből) az integrált vállalatirányítási rendszer megvalósítása, majd a 700 felhasználó részére a hálózati szolgáltatások biztosítása.
1996 végéig a Penta Plus Kft. ügyvezető igazgatója, résztulajdonosként.
2003 tavaszáig a Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi, a Közlekedési és Vízügyi, valamint a Gazdasági és Közlekedési Minisztériumok (KHVM-KÖVIM-GKM) vezető főtanácsosaként a területfejlesztéssel, majd monitoring osztályvezetőjeként az EU által támogatott projektekkel foglalkozott.
2012 közepéig az IT Információs Társadalom Kht., majd a Magyar Gazdaságfejlesztési Központ (MAG) Zrt. monitoring részlegvezetőjeként, illetve monitoring főmunkatársaként az EU által támogatott informatikai projektek monitoringjával és helyszíni ellenőrzésével foglalkozott.
Létrehozva: 2016.05.22. 09:33
Utolsó módosítás: 2017.09.03. 10:51